ÜRÜNLERİMİZ
Temiz (Hijyenik) Buhar Jeneratörleri

Temiz (hijyenik) buhar, saf sudan üretilen, yoğunlaşmayan gazlardan arınmış kuru, ancak kızdırılmamış doymuş buhar olarak tanımlanır.

Buhar veya yoğuşma sonucu ortaya çıkan kondens tıbbi ilaç imalatında, gıda üretiminde ya da sterilizasyonda ürün ile doğrudan veya dolaylı temas ettiğinde saf buhar kullanılması zorunludur.

Bu nedenle farmasötik sektöründe, otoklavlarda, tanklarda, reaktörlerde, borularda sterilizasyon ve / veya sanitasyon işlemlerini gerçekleştirmek veya temiz odaların nemlendirilmesi için saf buhar jeneratörleri ideal ısı transfer cihazlarıdır.

Bu tip buhar jeneratörleri müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre tasarlanıp ve imal edilmektedir.

Hijyenik buhar jeneratörleri, temiz doymuş buhar üretimine uygun olup AISI 316 paslanmaz krom çelik malzemeden imal edilmiştir. Su ve buhar ile temas eden tüm yüzeyleri paslanmaz krom çeliktir. 2014/68/EU Ped direktifine göre üretilmektedir.

Pompa, vanalar ve kontrol elemanları paslanmaz krom malzemeden seçilmiştir.

Üstünlükleri:

İlk yatırım maliyeti endirekt buhar jeneratörüne göre daha ekonomiktir.

Kolay ve hızlı kurulum. Baca ve yakıt tesisatına ihtiyacı yoktur.

Çevreci buhar üretimi sonucunda atık gaz içermez.

%100 verimli ısı kaybı çok azdır.

Korozyondan etkilenmediği için saf, hijyenik  (temiz) buhar garantisi.

© Copyright 2024 STEAMON - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : info@steamon.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT